czwartek, 16 sierpnia 2012

Rottweiler

Rottweilery miały służyć jako psy stróżujące i obronne, są na czele rankingu najsilniejszego nacisku szczęk. Rasa zajmują pierwsze miejsce.

Psy tej rasy należą do grupy jednych z najbardziej wszechstronnych. Cenione są jako psy policyjne, do ratownictwa, a także jako przewodniki niewidomych. Są opiekuńcze, pełne temperamentu, towarzyskie i zawadiackie.

Rottweilery mają wrodzony instynkt obronny, dlatego są nieufne w stosunku do obcych, ale pokojowo nastawione. Nie jest to pies dla początkującego opiekuna. Rottweilery wymagają odpowiedniego, konsekwentnego, ale wyrozumiałego wychowania jak i szkolenia. Niewłaściwe szkolenie prowadzi do ukształtowania w tych psach dużych pokładów agresji i będzie on zagrożeniem dla innych ludzi.

Rottweilery musimy oswajać z otoczeniem od szczeniaka jak i z obcymi ludźmi. Trzeba pamiętać, że wybierając tę rasę psów trzeba się zwrócić do odpowiedniego hodowcy. Zrównoważony szczeniak o normalnym przysposobieniu socjalnym będzie wspaniałym towarzyszem i członkiem rodziny.
 

ŚRODOWISKO:
Psy tej rasy mogą żyć w każdym klimacie, jak i w każdym miejscu. Potrzebują jedynie dużo ruchu.


SZKOLENIE:
Rottweilery są bardzo inteligentne, dzięki temu łatwo dają się tresować. Zawsze chcą zadowolić swojego właściciela. Trzeba włożyć bardzo dużo energii w wychowanie, kiedy pies jest jeszcze młody.
 

PIELĘGNACJA:
Jeżeli nie chcemy, by psie włosy dostawały się w każde miejsce musimy często szczotkować psa. Rottweilery mają dwuwarstwową sierść i linieją.


ZDROWIE:
Z powodu chowu wsobnego mogą występować problemy ze stawami biodrowymi i ramieniowymi. Psy tej rasy mają słabe kości.
 

PRZYSPOSOBIENIE RODZINNE:
Rottweilery nadają się dla rodziny z dziećmi, jednak trzeba je oswajać z nimi od szczeniaka i tak samo postępować z obcymi ludźmi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz