niedziela, 12 sierpnia 2012

Rhodesian ridgeback

Rhodesiany Ridgebacki zostały wyhodowane w Południowej Afryce specjalnie po to by polować na lwy, dzięki temu zostały nazwane „psami lwami”. Psy pomagały myśliwym umożliwiając im podejście wystarczająco bliskie by ustrzelić zwierzynę. Odwracały ich uwagę, a dzięki swojej dużej refleksji, szybkości i nieskazitelnej odwadze wychodziło im to z zadawalającym skutkiem.
To wspaniała rasa psów, która w dzisiejszych czasach idealnie sprawdza się jako psy stróżujące, policyjne, sanitarne, a także dzięki inteligencji są idealnymi przewodnikami dla niewidomych.
Rhodesiany Ridgebacki wyróżniają się charakterystycznym pasem na grzbiecie, gdzie sierść rośnie w zupełnie przeciwnym kierunku. Psy są niesamowicie wytrzymałe, pełne temperamentu i szybko się uczą. Następny pies stworzony dla wysportowanego właściciela.

ŚRODOWISKO:
Rhodesiany Ridgebacki mogą mieszkać w mieście, ale koniecznie trzeba zapewnić im dużo ruchu bo robią się niesforne. Potrzebują co najmniej godzinę dziennie pobiegać. Tolerują zarówno wysokie jak i niskie temperatury.
SZKOLENIE:
Psy tej rasy są bardzo inteligentne jak i niezależne. Chętnie się uczą. Wymagają konsekwentnego, lecz łagodnego prowadzenia. Nie jest to pies dla ludzi o słabych nerwach z tego względu, że Rhodesiany Ridgebacki podejmują samodzielne decyzje, więc trzeba ich nauczyć jak podejmować te właściwe i szkolić od samego szczenięcia.

ZDROWIE:
Dosyć zdrowa rasa, jednak mogą wystąpić zatoki skórzaste. Jest to choroba genetyczna, którą się usuwa operacyjnie.
PIELĘGNACJA:
Bardzo łatwy w pielęgnacji dzięki krótkiej sierści. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów z naskórka oraz mało linieje

PRZYSPOSOBIENIE RODZINNE:
Jak każde psy nie lubią zostawać same w domu, jednak akceptują to kiedy muszą. Pamiętajmy wtedy by zapewnić im odpowiednio dużo rzeczy do zabawy i jedzenie by nie napsociły nam w mieszkaniu. Psy oczywiście stworzone dla osób dość aktywnych. Nie polecałabym do domu z małymi dziećmi gdyż te psy są dość gwałtowne, ale dla starszych z całą stanowczością się nadają.

1 komentarz:

  1. mam tylko jedno zastrzeżenie... jak chorobę genetyczną można usunąć operacyjnie? wydaje mi się, że wdarł sie tu jakiś błąd lub niedopowiedzenie.

    OdpowiedzUsuń